Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for BKI (Barbeque King) aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing BKI (Barbeque King) units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket BKI (Barbeque King) T0075 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
BKI (Barbeque King) T0075 Solid State Thermostat 150°F to 375°F for BKI Fryers
| Fits with Manufacturer | BKI (Barbeque King) |
|---|---|
| Model Number | T0075 |
| Manufacturer Part # | T0075 |
| Height | 2.13" |
| Width | 2.38" |
| Depth | 3.13" |
| Weight | 0.55 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
BKI (Barbeque King) T0075 Solid State Thermostat Temp 150-375f, For Knob Order Oem #k0040, Barbecue King (bki) Fryers Alf-f Blf-f Fkm Fkm-f Lpf, Lpf-f Lpf-fc
