FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial grills and griddles.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg SS10TDU-120 commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star SS10TDU-120 12 Inch Food Warmer with Drain Electric Stainless Steel
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | SS10TDU-120 |
| Manufacturer Part # | SS10TDU-120 |
| Height | 11.5" |
| Width | 16" |
| Depth | 16" |
| Weight | 9.98 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg SS10TDU-120 Material Stainless Steel, Width 12", 305 Mm, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 825, Includes Thermostat Control, National Pipe Thread 1/2", Type Wet Or Dry Usage Requires 11" (279mm) Opening, Depth 8 1/2", 216 Mm, Nsf Certified Y, Inst
