Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Howard aftermarket walk-in refrigerators and freezers.
- Engineered to match existing Howard units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Howard SRK7000023-72PAN walk-in refrigerators and freezers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Howard SRK7000023-72PAN 12-1/2 Inch Electric Condensate Evaporator Die Cast Aluminum
| Fits with Manufacturer | Sertek Llc |
|---|---|
| Model Number | SRK7000023-72PAN |
| Manufacturer Part # | SRK7000023-72PAN |
| Height | 3" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 13.5" |
| Weight | 2.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Sertek Llc SRK7000023-72PAN Condensate Evaporator, [ 117v 300w 1 Ph ] [ 12-1/2" X 4-3/4" X 2-3/4" ], Die Cast Aluminum, Evap Rate 5 Oz/hr, Includes Removable Cordset
