FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Frymaster commercial deep fryers.
- Authorized Frymaster dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Frymaster SR142G commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Frymaster SR142G 15 Inch Deep Fryer 40lb Gas - 5 Burners 280 BTU
| Manufacturer | Frymaster |
|---|---|
| Model Number | SR142G |
| Manufacturer Part # | SR142G |
| Height | 45" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 150 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Frymaster SR142G Fryer 40lb Dean Sr42g* Natural Gas 5 280 Ft