Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg toasters and breakfast equipment.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg SP160028 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star SP160028 14 Inch Stainless Steel Conveyor Belt with 79 Links
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | SP160028 |
| Manufacturer Part # | SP160028 |
| Height | 14" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg SP160028 Stainless Steel Conveyor Belt 14" X 35", New Replacement Is 35-1/2" Long Can Remove Links For, Shorter Units Old One Was 14"w X 31" Long With 3 Links., New One Has 79 Links Old One Had 70 Link Belt S/s Comes, With 3 Short Connecting Links., Holman Toaster Tt900h Tt920 Tt1200 Bf1500
