RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1164805 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1164805 Ignition Kit 3 Inch Gas Replacement Assembly with Hardware
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1164805 |
| Manufacturer Part # | 1164805 |
| Height | 8.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 7" |
| Weight | 1.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1164805 Includes Replacement Spark Module Pilot Assy Ignitor, Wiring Harness Hardware And Instructions For Nat Gas., For Lp Also Order Pilot Orifice 26-1129., New Style Ignition Module Only 44-1320, Southbend
