RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend SOU1194780 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1194780 8.5 Inch Convection Oven Motor Durable Metal Air-Cooled
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1194780 |
| Manufacturer Part # | SOU1194780 |
| Height | 8" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 11" |
| Weight | 20.12 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1194780 115-120v 60hz 1/2 Hp 1710/1120 Rpm 5.9/2.7a Shaft, 4-1/8" X 1/2" With Two Flat Sides, Southbend Series 300 400 Slg Gb Gs P
