RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend commercial restaurant ranges.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend SOU1194597 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1194597 4.7 Inch Dual Solenoid Valve 120v Gas OEM Assembly
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1194597 |
| Manufacturer Part # | SOU1194597 |
| Height | 2.9" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 8.35" |
| Weight | 1.22 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1194597 120v 60hz Nat/lp Dual Solenoid Assembly (made Up Of Two, Individual Solenoids), 3/8" Fpt X 3/8"cct
