Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket convection ovens.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend SOU1189504 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1189504 20-1/2 Inch Left Hand Door Seal Stainless Steel
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1189504 |
| Manufacturer Part # | SOU1189504 |
| Height | 0.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 20.25" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1189504 Left Hand Door Seal 20-1/2" Overall S/s 6 Holes, 2 Bends Seal On Right If V At Bottom, Southbend Oven Marathoner Gold & Silverstar, Eb-10cch Eb-10pc Eb-10rt Eb-10sc Eb-20cch Eb-20pc, Eb-20rt Eb-20sc Eb/10cch Eb/10pc Eb/10rt Eb/10sc, Eb/20cch Eb/20pc Eb/20rt Eb/20sc Es-10cch Es-10pc, Es-10rt Es-10sc Es-20cch Es-20pc Es-20rt Es-20sc, Es/10cch Es/10pc Es/10rt Es/10sc Es/20cch Es/20pc, Es/20rt Es/20sc Gb-12cch Gb-12pc Gb-12rt Gb-12sc, Gb-15cch Gb-15pc Gb-15rt Gb-15sc Gb-22cch Gb-22pc, Gb-22rt Gb-22sc Gb-25cch Gb-25pc Gb-25rt Gb-25sc, Gs-12cch Gs-12pc Gs-12rt Gs-12sc Gs-15cch Gs-15pc, Gs-15rt Gs-15sc Gs-22cch Gs-22pc Gs-22rt Gs-22sc, Gs-25cch Gs-25pc Gs-25rt Gs-25sc Sleb-10cch Sleb-10sc, Sleb-20cch Sleb-20sc Sleb/10cch Sleb/10sc Sleb/20cch
