Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend SOU1182762 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1182762 22-5/8 Inch Straight Tube Charbroiler Burner Gas Stainless Steel - 1 Burner
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1182762 |
| Manufacturer Part # | SOU1182762 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 23" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1182762 Straight Tube Charbroiler Burner, 22-5/8" Long Overall Flame Area 16-1/2" X 1", Southbend Ultimate Restaurant Range Series 400
