RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend convection ovens.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend SOU1181826 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1181826 31-1/2 Inch Bottom Door Seal Stainless Steel for Southbend Ovens
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1181826 |
| Manufacturer Part # | SOU1181826 |
| Height | 0.45" |
| Width | 1" |
| Depth | 31.35" |
| Weight | 0.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1181826 Bottom Door Seal 31-1/2" V Bent 8 Holes S/s, Southbend Oven Marathoner Gold & Silverstar, Eb-10cch Eb-10pc Eb-10rt Eb-10sc Eb-20cch Eb-20pc, Eb-20rt Eb-20sc Eb/10cch Eb/10pc Eb/10rt Eb/10sc, Eb/20cch Eb/20pc Eb/20rt Eb/20sc Es-10cch Es-10pc, Es-10rt Es-10sc Es-20cch Es-20pc Es-20rt Es-20sc, Es/10cch Es/10pc Es/10rt Es/10sc Es/20cch Es/20pc, Es/20rt Es/20sc Gb-12cch Gb-12pc Gb-12rt Gb-12sc, Gb-15cch Gb-15pc Gb-15rt Gb-15sc Gb-22cch Gb-22pc, Gb-22rt Gb-22sc Gb-25cch Gb-25pc Gb-25rt Gb-25sc, Gs-12cch Gs-12pc Gs-12rt Gs-12sc Gs-15cch Gs-15pc, Gs-15rt Gs-15sc Gs-22cch Gs-22pc Gs-22rt Gs-22sc, Gs-25cch Gs-25pc Gs-25rt Gs-25sc Sleb-10cch Sleb-10sc, Sleb-20cch Sleb-20sc Sleb/10cch Sleb/10sc Sleb/20cch, Sleb/20sc Sles-10cch Sles-10sc Sles-20cch Sles-20sc
