Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend SOU1177789 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Imperial SOU1177789 7/8 Inch Black Rocker Switch Spst Off Heavy Duty
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1177789 |
| Manufacturer Part # | SOU1177789 |
| Height | 1" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1177789 [ Black Rocker Switch ] Spst Off/mom On, [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2", 2 Ea 1/4" Tabs 15a-125v 10a-250v, Imperial Oven Icv Icvd, Southbend Marathoner Convection Oven
