- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend SOU1164547 1-1/4 Inch Diameter Bronze Bushing for Southbend Equipment
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1164547 |
| Manufacturer Part # | SOU1164547 |
| Height | 0.3" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 1.2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1164547 Lower Thrust Bearing Bronze Bushing 1-1/4" Od X 5/8" Id X, 1/4" Thick, Southbend Marathoner Gold & Silverstar.
