Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend SOU1164504 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1164504 7/8 Inch Rocker Switch On/on SPDT Black/Metal Bezel
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1164504 |
| Manufacturer Part # | SOU1164504 |
| Height | 1.8" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1164504 [ Rocker Switch] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ] [ On/on ], [ Spdt ] [ Terminals 3ea (1/4" Tabs) ], [ Amp/volt 15a/125v 10a/250v ] [ Color Black/metal Bezel], Southbend Oven Series "co" Prefix X Xs 436c
