RestaurantSupply.com is your trusted source for Southbend commercial restaurant ranges.
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend SOU1021999 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend SOU1021999 4.65 Inch Burner Valve Kit 3/8 Mpt to 1/4 Mpt Gas
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | SOU1021999 |
| Manufacturer Part # | SOU1021999 |
| Height | 2.35" |
| Width | 4.65" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.69 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Spain |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend SOU1021999 Burner Valve Kit, [ 3/8" Mpt X 1/4" Mpt ] [ Rotation Off/high/low ], [stem Position Down] [stem Size .240"] Stem 1-1/4" [ctr, Inlet Toend Of Stem 2-3/8" ] [ Comes With 1/2"-27 Orifice, #32 3/8" Fpt X 3/8" M Adapter 1/4" Fpt X 1/2"-27 Fitting, 2-1/2" Dial Off/high/low ] Knob Only # 22-1232, Montague Broiler Salamanders 3418 3618., Oven Bake/roast 12b-1 12r-1 13b-1 13r-1 22c-2 23c-2, , Pizza 13p-1 14p-1 23p-2 24p-2 Vectaire 115(a S X Z), 236., Southbend Range Series 136 142
