RestaurantSupply.com is your trusted source for Alto-Shaam commercial oven parts and accessories.
- Authorized Alto-Shaam dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Alto-Shaam SN38111 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Alto-Shaam SN38111 Control Probe Stainless Steel for Alto-Shaam Equipment
| Manufacturer | Alto-Shaam |
|---|---|
| Model Number | SN38111 |
| Manufacturer Part # | SN38111 |
| Height | 0.65" |
| Width | 5.2" |
| Depth | 5.4" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Alto-Shaam SN38111 Alto Shaam, , Probe Rtd Elan Cc34488 Control, Fits Models, 1000-bq2/128 1000-bq2/192 1000-bq2/96 1000-s 1000-s/hd, 1000-s/hd/pt 1000-s/std 1000-s/std/pt 1000-sk-i, 1000-sk/ii 1000-th-i 1000-th-ii 1000-up 1000-up/hd, 1000-up/p 1000-up/std 1000-ups/hd 1000-ups/std 1000up, 1100-rw 1200-s 1200-s/hd 1200-s/hd/pt 1200-s/std, 1200-s/std/pt 1200-sr 1200-up 1200-up Manual 1200-up/hd, 1200-up/sr 1200-ups 1200-ups/hd 1200-ups/sr 1767-sk, 300-s 500-1d 500-1dn 500-2d 500-2dn 500-3d 500-3dn, 500-s 500-s/hd 500-s/hd/pt 500-s/std 500-s/std/pt, 500-th-ii 700-rw 750-s 750-s-hd 750-s/hd/pt 750-s/std, 750-s/std/pt 750-th-ii 767-sk
