Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for San Jamar cup lid and straw organizers and dispensers.
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial smallwares and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar SJC2802 cup lid and straw organizers and dispensers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
San Jamar SJC2802 8 Inch Dispenser Cup 8 to 46 Oz Stainless Steel with Gaskets
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | SJC2802 |
| Manufacturer Part # | SJC2802 |
| Height | 18.5" |
| Width | 10.5" |
| Depth | 26.25" |
| Weight | 21.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar SJC2802 Material Stainless Steel, Width 8", 203 Mm, Height 16", 406 Mm, Outer Diameter 5", 127 Mm, Includes (4) Different Size Gaskets 2 Of Each, Depth 24", 610 Mm, Note For Use 8-46 Oz Cups, Nsf Certified Y
