RestaurantSupply.com is your trusted source for Traulsen holding and proofing cabinets.
- Authorized Traulsen dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Traulsen SER-28982-01 holding and proofing cabinets
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Traulsen SER-28982-01 24 Inch Electric Strip Heater Assembly Stainless Steel
| Manufacturer | Traulsen |
|---|---|
| Model Number | SER-28982-01 |
| Manufacturer Part # | SER-28982-01 |
| Height | 1.9" |
| Width | 2.3" |
| Depth | 23.65" |
| Weight | 1.92 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Traulsen SER-28982-01 Strip Heater Assembly 1000w 24