Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
AllPoints ROU7000229 16 Inch Platen Electric Stainless Steel Heating Element
Item:
#1851600
Technical details
| Manufacturer | AllPoints |
|---|---|
| Model Number | ROU7000229 |
| Manufacturer Part # | ROU7000229 |
| Height | 0.85" |
| Width | 15.75" |
| Depth | 17.2" |
| Weight | 8.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
AllPoints ROU7000229 16 Inch Platen Electric Stainless Steel Heating Element