RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart R3028A cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart R3028A .265 Inch Thread Orifice Gas Component for Vulcan Broiler
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | R3028A |
| Manufacturer Part # | R3028A |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.13" |
| Depth | 0.25" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride R3028A # 49 Orifice Not 1/4"-36, Thread 16-36 Uns Measures .265" Od 6.74 Mm Od, This Is A Special Thread., Bakers Pride Broiler 52cj 52cjs 53cj 53cjs., Series Ch Sgbr., Vulcan
