RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett convection ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett R2726 convection ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett R2726 4.85 Inch Drain Pump Air Cooled 208-240v for Blodgett Ovens
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | R2726 |
| Manufacturer Part # | R2726 |
| Height | 3.05" |
| Width | 4.85" |
| Depth | 6.65" |
| Weight | 3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett R2726 208/240v Drain Pump, 1" X 1-1/8" Ends For Push On Clamp Connections 208-240v, 15 Min On 45 Min Off 2-1/2" Cooling Fan, Blodgett Cos-6 Cos-8e Cos-20e Cnv-8g
