RestaurantSupply.com is your trusted source for Blodgett bakery deck ovens.
- Authorized Blodgett dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Blodgett R1088 bakery deck ovens
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Blodgett R1088 7/8 Inch Diameter Silicone Braided Tube with Descriptors
| Manufacturer | Blodgett |
|---|---|
| Model Number | R1088 |
| Manufacturer Part # | R1088 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.3" |
| Depth | 1" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Blodgett R1088 Tube 7/8 Id Silicone Braided
