RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco toasters and breakfast equipment.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R05-09-022-00 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R05-09-022-00 4 Inch Drive Sprocket With Clutch Needle Bearings
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R05-09-022-00 |
| Manufacturer Part # | R05-09-022-00 |
| Height | 1" |
| Width | 4" |
| Depth | 6.75" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R05-09-022-00 Drive Sprocket W/ Clutch Needle Bearings Inside, 10 Tooth 5/8" Id X 1-7/8" Od, Hatco Toasters Trh 50 60 Tk72 90b 100 135b 155b Old Style
