  • Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-19-018 strip warmers
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
  • Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
Hatco R02-19-018 4.75 Inch Infinite Switch Electric Aluminum Dial Black Red
Hatco  |  MFG #: R02-19-018  |  Item #: 1141172
Item: #1141172
30+ bought in past months
Technical details
Fits with Manufacturer Hatco
Model Number R02-19-018
Manufacturer Part # R02-19-018
Height 1.8"
Width 4.75"
Depth 8"
Weight 0.6 lbs
Hazardous False
Country of Origin ???
Product Type Non-OEM
About this item
Product Details
Hatco R02-19-018 120v 15 Amp Infinite Control Kit, Pointer Dial Aluminum Label Black & Red 20" Wires, Hex Locknut D Stem Flat Down, Pointer Dial Only A2172 # 221178, Hatco, Warmer Series Gr Gra Grah Grbw, Grh. Fdw
Customer reviews
Hatco R02-19-018 Infinite Switch
AllPoints Hatco