Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket toasters and breakfast equipment.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02.09.040.00 toasters and breakfast equipment
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02.09.040.00 12 3/4 Inch Calrod Toaster Element Electric
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.09.040.00 |
| Manufacturer Part # | R02.09.040.00 |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.5" |
| Depth | 13" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.09.040.00 Calrod Elenent, [ 208v 325w 1ph ] [ 13" End To End ], 12 3/4" Screw Centers, [terminals Flag W/screw [10-32 X 1/4" Screws ], Hatco, Toaster Tq 300 700 700ba
