RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket countertop hot food display warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-09-002-00 countertop hot food display warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-09-002-00 15-1/4 Inch Calrod Toaster Element 200W 104V
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-09-002-00 |
| Manufacturer Part # | R02-09-002-00 |
| Height | 0.38" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 15" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-09-002-00 Calrod Elenent, 104v 200w 15-1/4" End To End, Terminals 10-32 Flag With Screws Provided, For Screw Only Use # 26-2345 10-32 X 1/4", , Hatco, Toaster Toast-king & Toast-rite. Tk 72 90b, Trh 50 60
