RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco strip warmers.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R02.08.223D strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02.08.223D 33-1/2 Inch Electric Heating Element Stainless Steel
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.08.223D |
| Manufacturer Part # | R02.08.223D |
| Height | 1.05" |
| Width | 2.45" |
| Depth | 33.1" |
| Weight | 0.31 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.08.223D 115v 250w 31-1/2" ( Bracket To End Of Terminal ), Hatco, Warmer Grsds-36d.
