Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-08-014D00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-08-014D00 0.260 Inch Diameter Electric Heating Element 56-1/4 Inch Long
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-08-014D00 |
| Manufacturer Part # | R02-08-014D00 |
| Height | 1" |
| Width | 2" |
| Depth | 57" |
| Weight | 0.58 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-08-014D00 Heating Element 208v 1050w .260 Element Diameter, 56-1/4" Long Overall, Hatco Food Warmer Series Gr60
