RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-06-452-00 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-06-452-00 2-1/2 Inch Flange Electric Heater Element 4500W
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-06-452-00 |
| Manufacturer Part # | R02-06-452-00 |
| Height | 2.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 9" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-06-452-00 Booster Element 2-1/2" Sq Flange, [ 480v 4500w 3ph ] [ 1-3/4" Bolt Holes Cntr, , 8-1/4"l Inside ] [terminals Screw, Includes 2-1/2" Sq Gasket # 32-1166, Hatco Booster Sreies 3cs
