RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-05-011-00 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-05-011-00 6-3/4 Inch Warmer Air Element Electric Metal
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-05-011-00 |
| Manufacturer Part # | R02-05-011-00 |
| Height | 2" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-05-011-00 Warmer Air Element, [ 120v 1050w 1ph ] [ 6-3/4" X 4-3/4" ] [terminals, Male, Hatco Fdw1 Fdw1x
