Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket steam tables and food wells.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-05-006-00 steam tables and food wells
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-05-006-00 5 Inch Water Heating Element Electric Corrosion-Resistant
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-05-006-00 |
| Manufacturer Part # | R02-05-006-00 |
| Height | 5" |
| Width | 5" |
| Depth | 7" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-05-006-00 Water Heating Element [ 120v 325w 1ph ], [ 5" Dia. X 5" H ] [terminals Screw, Hatco Fdw-1 Fdw-1x
