Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket dishwashing parts and accessories.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02-04-605 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02-04-605 2-1/2 Inch Flange Electric Booster Element with Gasket
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02-04-605 |
| Manufacturer Part # | R02-04-605 |
| Height | 12.5" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 1.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02-04-605 Booster Element 2-1/2" Sq Flange, [ 480v 6000w 3ph ] [ 1-3/4"oc Bolt Holes, 13-1/4" Inside, ] [terminals Screw, [includes 2-1/2" Sq Gasket #32-1166 ], Hatco Booster Compact (18kw, 12kw 1ph Only), Imperial & Powermite (18kw).
