Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
- Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco R02.01.050 strip warmers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R02.01.050 Relay 30 Amps 24V 1 Pole 1/4 and 3/16 Terminals
| Fits with Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R02.01.050 |
| Manufacturer Part # | R02.01.050 |
| Height | 1.25" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R02.01.050 Relay, [ 1 Pole] [30 Amps] [24v ] [ 1/4"m & 3/16"m Terminals], [1.75"ctr Holes ] [sky ] Comes With 2 3/16" Female, Terminals, Hatco Grcw-1 Series Grsds ( Electronic Models )
