RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco dishwashing parts and accessories.
- Authorized Hatco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hatco R00-05-0002 dishwashing parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hatco R00-05-0002 Washer Set 3.85 Inch Corrosion-Resistant for Drain Assembly
| Manufacturer | Hatco |
|---|---|
| Model Number | R00-05-0002 |
| Manufacturer Part # | R00-05-0002 |
| Height | 1.1" |
| Width | 3.85" |
| Depth | 6.4" |
| Weight | 0.39 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Hatco R00-05-0002 Washer Set For # 56-1189 1-1/2" Drain Assy, Includes 2ea Of # 32-1247 32-1248 32-1249 32-1250, Washers., Hatco Booster Fr 3cs
