Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco PTP6072147 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PTP6072147 13 1/4 Inch Fry Basket with Ex Grip Handle Archer Wire
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTP6072147 |
| Manufacturer Part # | PTP6072147 |
| Height | 5" |
| Width | 13" |
| Depth | 25" |
| Weight | 2.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTP6072147 Ex Grip Handle Front Hook, Archer Wire Made In The Usa And Nsf Approved
