FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Magikitch'N PTB6683203-C 14 Inch Pump Motor Assembly Electric Baldor Viking
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTB6683203-C |
| Manufacturer Part # | PTB6683203-C |
| Height | 13" |
| Width | 14" |
| Depth | 31" |
| Weight | 36.61 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTB6683203-C Pump/motor Assembly 115/230v 8 Gpm, Baldor Motor/viking Pump, Pump Motor And Bracket Assembly, Motor/pump Assy Only # 68-1388, Motor Only # 68-1386, Pitco Fryer Sg14 Sg14di Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d, Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc, Sgm1824 Sgm24 Sgm34 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75, Ssh75rs
