FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco commercial deep fryers.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco PTB6623202C commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PTB6623202C 12 Inch Filter Hose Nozzle 87 Inch Long - Deep Fryer
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTB6623202C |
| Manufacturer Part # | PTB6623202C |
| Height | 4.05" |
| Width | 12.1" |
| Depth | 25.05" |
| Weight | 4.59 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTB6623202C Filter Hose Nozzle, 87" Long Overall End To End, Pitco Fryer Culver S Fg-sgh50-fd-50-bt-50-2 Se14 Se147, Se148x Se14r Se14t Se14tr Se14tx Se14x Se18 Se18r, Se18s Se714 Sebnb14 Sebnb18 Sfse14 Sfse14r Sfse14t, Sfse14tr Sfse14tx Sfse14x Sfse18 Sfse18r Sg14 Sg14di, Sg14r Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi Sg18, Sg18di Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgm1824 Sgm24 Sgm34, Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh75 Ssh75rs, For Male Disconnect Use Ap# 26-4726.
