RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Pitco dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Pitco PTB1003601 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PTB1003601 5 Inch Flame Safeguard Switch for Commercial Fryers
| Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PTB1003601 |
| Manufacturer Part # | PTB1003601 |
| Height | 1.45" |
| Width | 5" |
| Depth | 13.45" |
| Weight | 0.33 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PTB1003601 Baf Wldmt Dg
