Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco PT60131801 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco PT60131801 3 Way Ball Valve 3/4 Flare Brass Commercial Gas Control
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | PT60131801 |
| Manufacturer Part # | PT60131801 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.25" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco PT60131801 Filter Return Ball Valve, 3 Are 1/2" Flare And 1 Is 7/16" Flare Has 4 Connections, Pitco Fryer Lj-fbg18 Lj-fbg24 Lj-fbgd18 Lj-fbgd24 Me2, Meii Se14 Se147 Se148x Se14r Se14t Se14tr Se14tx, Se14x Se18 Se18r Se18s Se714 Sebnb14 Sebnb18 Seh50, Sfse14 Sfse14r Sfse14t Sfse14tr Sfse14tx Sfse14x, Sfse18 Sfse18r Sg14 Sg14s-d Sg14t Sg18, Sg18s Sg18s-d Sgh50 Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55, Ssh75 Ssh75rs
