RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg cooking equipment accessories and gas connectors.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg PS-G1499 cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star PS-G1499 Thermostat Hi-limit Kit 604F Popcorn Poppers
| Manufacturer | Star Mfg |
|---|---|
| Model Number | PS-G1499 |
| Manufacturer Part # | PS-G1499 |
| Height | 1.25" |
| Width | 5.65" |
| Depth | 7.4" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Star Mfg PS-G1499 Hi-limit Kit, Thermostat [ Type - Hf ] [ Temp 604f Fixed ] Hi-limit, Star Popcorn Popper 39-a 39d-a 39r-a 39s-a, 39s-gwp 86s 86ss G8 G12 Jr4
