RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart commercial oven parts and accessories.
- Authorized Hobart dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Hobart PS-004-11 commercial oven parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart PS-004-11 1-1/4 Inch Spiral Pin for Vulcan Oven Door Assembly
| Manufacturer | Vulcan Hart |
|---|---|
| Model Number | PS-004-11 |
| Manufacturer Part # | PS-004-11 |
| Height | 0.2" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 1.2" |
| Weight | 0.01 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | China |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Vulcan Hart PS-004-11 Spiral Pin 1-1/4" Long 3/16" Dia (roll Pin), Was 5/pk Now Sold Each., For Door Frame Shaft Assembly, Vulcan Oven Dgc501 Sg4c Sg4d Sg6c Sg6d Vc44gd Vc4ec, Vc4ed Vc4es Vc4gc Vc4gd Vc4gs Vc6ec Vc6ed Vc6es, Vc6gc Vc6gd Vc6gs
