Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Pitco aftermarket commercial deep fryers.
- Engineered to match existing Pitco units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Pitco -PP10263 commercial deep fryers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Pitco -PP10263 3/4 Inch Magnetic Proximity Actuator for Pitco Fryers
| Fits with Manufacturer | Pitco |
|---|---|
| Model Number | -PP10263 |
| Manufacturer Part # | -PP10263 |
| Height | 0.7" |
| Width | 0.1" |
| Depth | 1.1" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Pitco -PP10263 Proximity Switch Actuator ( Magnetic ), 3/4" X 1-1/8" 5/8" Slot Mt Ctrs Hamlin, Pitco Fryer Model Ag14s Lj-fbg18 Lj-fbg24 Lj-fbgd18, Lj-fbgd24, Me14 Me2 Meii Mg14s Se14 Se147 Se148x Se14r Se14t, Se14tr Se14tx Se14x Se18 Se18r Se18s Se714 Sebnb14, Sebnb18 Seh50 Sfse14 Sfse14r Sfse14t Sfse14tr, Sfse14tx Sfse14x Sfse18 Sfse18r Sg14 Sg14di Sg14r, Sg14rdi Sg14rs Sg14s-d Sg14t Sg14tdi Sg18 Sg18di, Sg18f Sg18s Sg18s-d Sgc Sgh50 Sgm1824 Sgm24 Sgm34, Sgsebnb-14 Sgsebnb-18 Ssh55 Ssh60 Ssh75 Turbofry 2000
