Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hobart aftermarket steamers combi ovens and steam kettles.
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart PP-706 steamers combi ovens and steam kettles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Hobart PP-706 2 Inch Stainless Steel Bonnet for 2 Inch Valve
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | PP-706 |
| Manufacturer Part # | PP-706 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 2.75" |
| Weight | 1.3 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend PP-706 Ss Bonnet 2" For 2" Valve # 56-1082, Cleveland Kettle, Groen Kettle Series Ah Dah Ee., Legion Kettle, Market Forge Kettle F-(20le 20pe 30le 30pe 40le, 40pe 60le 60pe 80le 80pe) Ft(20le 30le 40le 60le 80le)., Southbend Kettle, Vulcan Kettle Series Vd(l Lt Ms Mt P Pt Ws Wt), Ve(l Lt P).
