Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Perlick aftermarket faucet and drain accessories.
- Engineered to match existing Perlick units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Perlick PEC18992-1 faucet and drain accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Perlick PEC18992-1 20 Inch X 30.25 Inch Screw Mount Rubber Door Gasket Grey
| Fits with Manufacturer | Perlick |
|---|---|
| Model Number | PEC18992-1 |
| Manufacturer Part # | PEC18992-1 |
| Height | 1" |
| Width | 8" |
| Depth | 21" |
| Weight | 1.42 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Perlick PEC18992-1 [ 20" X 30.25" ] [rubber ] [ Type R], [ 3/8" Mag] 13/16" Base 11/16" High, Grey ] [screw Mount] 5" Ctrs Mount Holes Throughout., Perlick
