Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Jade Range aftermarket commercial restaurant ranges.
- Engineered to match existing Jade Range units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Jade Range MON34604-7 commercial restaurant ranges
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Jade Range MON34604-7 3/8 Inch Gas Oven Safety Valve 172000 BTU with Baso
| Fits with Manufacturer | Montague |
|---|---|
| Model Number | MON34604-7 |
| Manufacturer Part # | MON34604-7 |
| Height | 2.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 0.9 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Montague MON34604-7 [nat/lp] [ 3/8"fpt [1/4" Cct Pilot In/out ], [ Safety ] [width 2-1/2" ] [ Brand Baso Mfg# H15hr-6 ], [ 172 000 Btu ], Imperial Oven Ir Irh, , ***541111 Is The Valve Only For Imp1110-1 Valve Kit. If, Valve Kit With Fittings And Bracket Is Needed Order Ap#, 8011622***, , New Style Product Change Baso Has Changed This Valve., They Turned The Thermocouple Hole 90 Deg., It Now Is On The Right Side When Facing The Gas Inlet., - Not On The End., They Have Not Changed The Part Number.
