FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Star Mfg commercial grills and griddles.
- Authorized Star Mfg dealer, ensuring genuine commercial restaurant equipment and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Star Mfg MOD100D(120V) commercial grills and griddles
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Star MOD100D(120V) Warmer Food 120 Volt 1200 Watt with Drain Stainless Steel
| Manufacturer | Wells |
|---|---|
| Model Number | MOD100D(120V) |
| Manufacturer Part # | MOD100D(120V) |
| Height | 19" |
| Width | 13" |
| Depth | 25" |
| Weight | 24 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Wells MOD100D(120V) Material Stainless Steel, Voltage 120 V Ac, Electrical Wattage 1200, Includes Infinite Control And Drain, Type Accepts 12" X 20" Full Size Or Fractional Size Pan, Requires 20 3/4" X 12 3/4" Table Opening Wet/dry, Outlet 1/2" Npt Drain, Nsf
