RestaurantSupply.com is your trusted source for Globe mixer parts and accessories.
- Authorized Globe dealer, ensuring genuine commercial food preparation and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Globe MC43/1 mixer parts and accessories
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Globe MC43/1 8.1 Inch Knife Motor for OEM Equipment with High Grade Parts
| Manufacturer | Globe |
|---|---|
| Model Number | MC43/1 |
| Manufacturer Part # | MC43/1 |
| Height | 6.6" |
| Width | 8.1" |
| Depth | 9.7" |
| Weight | 8.75 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Globe MC43/1 Knife Motor