  • Fast shipping available on in-stock Imperial IR-2-G48-XB commercial restaurant ranges
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Imperial commercial restaurant ranges.
Imperial IR-2-G48-XB 60 Inch 2 Burner Range and 48 Inch Griddle Gas Model
Imperial  |  MFG #: IR-2-G48-XB  |  Item #: 1910506
Item: #1910506
Technical details
Manufacturer Imperial
Model Number IR-2-G48-XB
Manufacturer Part # IR-2-G48-XB
Height 56.5"
Width 60"
Depth 31.5"
Weight 1045 lbs
Hazardous False
Product Type OEM
About this item
Product Details
Imperial IR-2-G48-XB 60in 2 Burner Range 48in Griddle& Standard O
Customer reviews
N/A
AllPoints Imperial