  • Fast shipping available on in-stock aftermarket Hatco HT2.30.087.00 strip warmers
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Hatco aftermarket strip warmers.
  • Engineered to match existing Hatco units, with aftermarket compatibility
Hatco HT2.30.087.00 2.3 Inch Ceramic Lamp Holder with 28 Inch Wire Leads
Hatco  |  MFG #: HT2.30.087.00  |  Item #: 1140911
Item: #1140911
Technical details
Fits with Manufacturer Hatco
Model Number HT2.30.087.00
Manufacturer Part # HT2.30.087.00
Height 3.5"
Width 2.3"
Depth 3"
Weight 0.4 lbs
Hazardous False
Country of Origin China
Product Type Non-OEM
About this item
Product Details
Hatco HT2.30.087.00 Dual Lamp Holder Ceramic W/ 28" Wire Leads, Hatco Series Gr, Merco Bw-(24 36 48 60 72) Bwi-(24 36 48 60 72)
Customer reviews
Hatco HT2.30.087.00 Lamp Holder
AllPoints Hatco