RestaurantSupply.com is your trusted source for Keating aftermarket cooking equipment accessories and gas connectors.
- Engineered to match existing Keating units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Keating H00360H cooking equipment accessories and gas connectors
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Keating H00360H 5/16 Inch Bulb Thermostat 30 Inch Cap for Gas Fryer
| Fits with Manufacturer | Keating |
|---|---|
| Model Number | H00360H |
| Manufacturer Part # | H00360H |
| Height | 2.38" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 10.75" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Keating H00360H Thermostat [ Type - Ea 3 ] [ Temp 250-400 ], [ Bulb 5/16" X 9-7/8" ] [ Cap 30" ] [ Mount 1], [ Stuff Box 1/4" Mpt X 5/16" Cct ], [ For Pointer Dial Use # 22-1189 ], White Plastic Indicator Knob Old Style Was Chrome., [ 2" Dia ] [ Pointer] [mount .187" D-stem ] [position *, *flat At 2 00 Color Is Off-white Vanilla, For Pointer Knob W/flat 10 00 Use # 22-1409, If Dial Plate Is Needed Order # 22-1190, Keating Fryer Bb & Most Gas Fryers., 14ifm 18ifm 20ifm Incredible Frying Machine Incredible, Frying Machine Pre 2000
